Єременко Ольга Валентинівна, вихователь групи раннього віку.

Ліплення – важлива складова правильного розвитку дитини
Ліплення – це не тільки творчий процес, але й корисне заняття для розвитку дітей різного віку. Воно сприяє формуванню правильної координації рухів, розвиває мову, комунікативні навички, вчить уважності, цілеспрямованості, терпінню, покращує психоемоційний стан. Батькам важливо підібрати високоякісний, безпечний матеріал, виконаний з екологічних складових, які не викликають алергічних реакцій, не дратують слизових оболонок, але мають високу пластичність і насичений колір.

Процес ліплення сприяє правильному розвитку:
•   креативності ;- передбачає формування нестандартного мислення, яке полягає в пошуку відповіді на просте запитання: "А що буде, якщо ...?" Починаємо з виготовлення простих елементів – паличок, кульок, а далі слід запропонувати дитині їх з'єднати для отримання певного результату. Батьки пояснюють суть, підтримують, але не дають чітких інструкцій, щоб юний скульптор міг самостійно проявити ініціативу.
•  інтересу до навчання;- використовуючи пластилін, можна не тільки створювати фігурки, але готуватися до школи. Зліплені власноруч букви сформують інтерес до письма, допоможуть легко запам'ятати алфавіт, розширити словниковий запас.