Інноваційна діяльність

Пізнавально-дослідницька діяльність.

Пізнавально-дослідницька діяльність старшого дошкільника в природній формі проявляється у вигляді так званого Китайського  прислів'я говорить: «Розкажи і я забуду, покажи - і я запам'ятаю, дай спробувати і я  зрозумію» , а засвоюється все міцно і надовго, коли дитина чує, бачить і робить сама. Ось на цьому і засноване активне впровадження дитячого експериментування з предметами і у вигляді вербального дослідження питань, що задаються дорослим (чому, навіщо, як?)
Діти люблять усілякі креативні розваги . Однією з таких розваг є заняття з краплетерапії.
Вона корисна, адже робота з кольорами привертає увагу дитини, робить заняття яскравим, дозволяє розвивати дрібну моторику, підготувати ручку дитини до письма, її також можна використовувати в якості арт-терапевтичної техніки.
Зрештою, хто  зможе похвалитися, що теж вміє малювати піпеткою?

Для занять краплетерапією необхідний набір інструментів:
- склянки з кольоровою водичкою (розведені акварельні фарби різних кольорів),
- скляні піпетки з гумовими наконечниками,
- дошка для ліплення із пластику білого кольору,
- губка з поролону (для видалення зайвих крапель),
- листи щільного паперу,
- серветки.

Дитина набирає піпеткою кольорову воду і «малює» крапельками на пластиковій дошці або папері. Можна малювати з крапельок більш хитромудрі фігури. Вивчаємо кольори, форми крапельок і плям, знайомимося з персонажем усіх занять – Кляксою. З крапельок складаємо доріжки, по яких буде гуляти Клякса (її теж малюємо), будиночок, в якому живе Клякса, промальовуємо траву, квіти, погодні умови (сонце з променями, хмари, дощик). Якщо щось не виходить – не біда, адже є чарівна шапка-невидимка, надівши яку герой може зникнути з дошки (вбираємо губкою краплі).

" МАЛЮВАННЯ НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ"

Суть технології. Діти зображають навколишнє тільки після емоційних зустрічей з ним у процесі спостереження, розгляду картин, слухання музики, читання, розповідання.

Головне завдання організації  зображувальної діяльності – виховання естетичних почуттів, а допоміжне – навчання технічним прийомам.

Чим більше органів чуття беруть участь у сприйманні навколишнього, тим повнішими будуть уявлення, глибшим – пізнання.

"LEGO"

На сьогодні конструктори LEGO є незамінним матеріалом для занять з дітьми у закладах дошкільної освіти . LEGO-технологія цікава тим, що об’єднує в собі елементи гри та експериментування. За допомого LEGO діти вивчають математику, мову, знайомляться з довкіллям і навіть малюють цеглинками!

По-друге, заняття з LEGO урізноманітнюють та вдосконалюють навчальний процес, роблять його цікавішим для дітей.

Заняття в ігровій формі створюють неповторну атмосферу психологічного комфорту і проходять без нервового напруження, що позитивно позначається на якості засвоєння матеріалу.